Jesienne refleksje o przemijaniu.

     8 grudnia w pięknych, neogotyckich murach naszej szkoły odbył się wieczorek poetycko-muzyczny, pt. „Liście – jak listy”. W koncercie wzięli udział uczniowie i nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Honorowe miejsce na spotkaniu zajął starosta powiatu wałeckiego, dr Bogdan Wankiewicz. Licznie przybyli również nauczyciele języka polskiego oraz uczniowie wałeckich i powiatowych gimnazjów.

     Gości tego artystycznego wydarzenia powitała „jesienna droga”, w którą zamienił się dolny korytarz szkoły. Koncert okazał się niezwykle wzruszającym przeżyciem. Starosta podkreślił, że „artyzm wykonania licealistów z Tischnerówki pokazał wszystkim piękno i bogactwo tej nostalgicznej pory roku”. Rodzice i uczniowie z przejęciem opowiadali o emocjach, które towarzyszyły im podczas trwania spektaklu. Zachwyceni byli również profesjonalizmem wykonawców.

   Koncert przygotowali: M. Bodziewska, B. Diwyk, A. Rystok, S. Niewczas; Oprawa muzyczna: M. Giłka; W koncercie wystąpili: M. Turowska, K. Fiałkowska, M. Bodziewski, M. Godlewski z kl. I „a”; S. Kaczor, K. Ciechalska, M. Moj z kl. I „b”; K. Przywecka z kl. I „c”; K. Wlazło, D. Lewandowski z kl. II „a”; A. Kamińska z kl. III „a”; K. Cywińska z kl. III „e” Kamera, zdjęcia: P. Kargol, F. Koteras z kl. I „b”; Prezentacja multimedialna: H. Jeszke;

 

powrót