MODA NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ – X JUBILEUSZOWY PRZYSTANEK PaT

W dniach 23 i 24 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP. Na tym największym w kraju SPOTKANIU MŁODYCH na rzecz bezpieczeństwa nasze miasto reprezentowała grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks.prof. Józefa Tischnera. W spotkaniu wzięło udział łącznie 11 tysięcy uczniów i studentów z całego kraju, którzy poprzez muzykę, śpiew, taniec oraz różnorodne animacje promowali takie wartości jak zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Impreza na Stadionie Narodowym rozpoczęła się późnym popołudniem oraz trwała przez całą noc. Po części oficjalnej w której uczestniczyli Komendant Główny Policji, Minister Spraw Wewnętrznych, Wiceminister Edukacji
i Wiceprezydent Warszawy z młodzieżą spotkało się wiele znanych osób – między innymi aktor Piotr Polk oraz złoty medalista z Soczi Zbigniew Bródka. Największe wrażenie na zgromadzonych zrobił jubileuszowy spektakl multimedialno-laserowy oraz dwugodzinny koncert Grzegorza Hyżego. Ostatnim punktem na Stadionie Narodowym był koncert „Warszawski Świt”. Kolejne godziny przystanku rozegrały się na placach i ulicach Warszawy. Przy pomniku Janusza Korczaka przed Pałacem Kultury i Nauki odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka. Na placu Marszałka J. Piłsudskiego odbył się patriotyczny wiec oraz zmiana warty z udziałem młodzieży przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wiece oraz happeningi z udziałem uczestników Przystanku, mieszkańców stolicy i turystów odbyły się również na Placu Zamkowym oraz w Multimedialnym Parku Fontann.
Ogólnopolski program PaT (Profilaktyka a Ty) jest prowadzony od 2008 roku przez Komendę Główną Policji przy wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Edukacji i Rzecznika Praw Dziecka. Program jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Jego przewodnim celem jest upowszechnianie idei promowania mody na życie bez uzależnień oraz na życie wolne od przemocy.
Opracował AŁ

8 1 2 3 4 5 6 7